Przejdź do treści
NEURAXPHARM GROUP

Firma Neuraxpharm rozpoczyna działalność w Polsce

Publication date: śr., 04/03/2019 - 08:34 - Press release

Neuraxpharm – specjalistyczna firma farmaceutyczna oferująca produkty do leczenia zaburzeń Ośrodkowego Układu Nerwowego (OUN) rozwija swoją działalność w Polsce

Wojciech Góra Dyrektorem Generalnym Neuraxpharm w Polsce

3 kwietnia 2019 r.

Neuraxpharm Group - wiodąca europejska firma farmaceutyczna, specjalizująca się w leczeniu zaburzeń Ośrodkowego Układu Nerwowego (OUN) ogłasza ekspansję na rynek Europy Środkowo-Wschodniej, otwierając oddział Neuraxpharm Polska i powołując dr Wojciecha Górę na stanowisko Dyrektora Generalnego. Dr Góra ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu branżą farmaceutyczną w Polsce. Będzie odpowiedzialny za oddział Neuraxpharm Polska z siedzibą w Warszawie.

Dotychczas firma Neuraxpharm dostarczała z niemieckiego oddziału firmy wysokiej jakości produkty pod marką Neuropharma stosowane w leczeniu chorób OUN u polskich pacjentów. Kluczowym punktem strategii rozwoju firmy jest wkroczenie na szybko rozwijające się rynki w Europie. Celem Neuraxpharm jest umocnienie swojej pozycji w Polsce jako specjalistycznej firmy oferującej produkty na zaburzenia OUN, nutraceutyki, standardowe leki generyczne oraz leki z wartością dodaną. W 2019 roku firma planuje wprowadzić na polski rynek pięć nowych leków. Neuraxpharm inwestuje w projekty badawcze, opracowując zróżnicowane i zaawansowane produkty na zaburzenia OUN, które zostaną wprowadzone w Polsce i w innych krajach.

Dr Jörg-Thomas Dierks, Dyrektor Generalny firmy Neuraxpharm Group, udzielił następującego komentarza: „Bardzo cieszymy się zarówno z inauguracji nowego oddziału Neuraxpharm Polska, jak i przyjęcia Dr Wojciecha Góry do naszego zespołu. Obecnie firma Neuraxpharm prowadzi działalność bezpośrednią w dziewięciu krajach europejskich, a nowo utworzony oddział Neuraxpharm Polska zwiększa nasze aspiracje do bycia głównym graczem w branży produktów OUN w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Chcemy zapewnić dostawy zróżnicowanych leków dla pacjentów i pracowników służby zdrowia w krajach tego regionu”. 

Dr Wojciech Góra, nowo mianowany Dyrektor Generalny oddziału Neuraxpharm Polska, dodaje: „Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do firmy Neuraxpharm na tym wyjątkowym etapie jej rozwoju. Polska jest szóstym co do wielkości europejskim rynkiem produktów stosowanych w leczeniu chorób OUN ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na te leki. Nie mogę się doczekać prac nad rozwojem i umocnieniem pozycji firmy Neuraxpharm jako uznanego i zaufanego partnera oraz wprowadzenia nowych produktów, które pomogą w leczeniu zaburzeń OUN w Polsce”.

Dr Wojciech Góra ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. Zanim dołączył do Neuraxpharm, wcześniej wprowadził na polski rynek firmę Meda Pharmaceuticals, w której przez 10 lat zajmował stanowisko Dyrektora Krajowego i pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu. Ponadto w latach 2015-2017 sprawował funkcję Dyrektora Regionalnego firmy Meda AB na terenie Polski, Ukrainy i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. W latach 2014-2016 dr Góra zarządzał firmą Rottapharm Madaus będąc odpowiedzialnym za pełną integrację tej firmy po przejęciu jej przez Meda. Wojciech Góra rozpoczął swoją karierę w firmie Astellas Pharma (wcześniej Yamanouchi Pharma), gdzie zajmował stanowiska związane z marketingiem i sprzedażą.

Dr Wojciech Góra jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, prosimy o kontakt:

Maja Makowska

First Public Relations

Tel.: +48 502 502 431

E-mail: maja.makowska@firstpr.pl  

Neuraxpharm — firma farmaceutyczna specjalizująca się w produktach na zaburzenia OUN w Europie

Neuraxpharm to wiodąca europejska firma farmaceutyczna, która specjalizuje się w oferowaniu produktów do leczenia zaburzeń Ośrodkowego Układu Nerwowego. Firma prowadzi działalność bezpośrednią w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Wspierana przez fundusze zarządzane przez Apax Partners, firma Neuraxpharm wyjątkowo dobrze rozumie rynek produktów na zaburzenia OUN, który został zbudowany w ostatnich 30 latach.

Neuraxpharm opracowuje i wprowadza na rynek w Europie markowe i generyczne leki na zaburzenia układu nerwowego, a także produkty parafarmaceutyczne, np. nutraceutyki i probiotyki, oferując szeroką gamę skutecznych, zróżnicowanych oraz niedrogich produktów.

Firma Neuraxpharm sprzedaje swoje produkty w ponad 50 krajach, dodatkowo zajmuje się produkcją gotowych postaci farmaceutycznych i aktywnych składników farmaceutycznych w zakładach produkcyjnych w Hiszpanii.

 

PODOBNE INFORMACJE