Przejdź do treści
NEURAXPHARM GROUP

Firma Neuraxpharm uczestniczy w 27. Europejskim Kongresie Psychiatrii

Publication date: pt., 04/05/2019 - 08:00 - Kongresy

Neuraxpharm, firma specjalizująca się w leczeniu zaburzeń OUN na 27. Europejskim Kongresie Psychiatrii

Uczestnictwo w najważniejszym wydarzeniu związanym z dziedziną psychiatrii w Europie jako oznaka zaangażowania firmy na rzecz środowisk medycznych

Dyrektor Generalny dr Jörg-Thomas Dierks bierze udział

w Europejskim Kongresie Psychiatrycznym w Warszawie

5 kwietnia 2019 r.

Neuraxpharm Group wiodąca europejska firma farmaceutyczna, która specjalizuje się w leczeniu zaburzeń Ośrodkowego Układu Nerwowego (OUN), ogłasza swój udział w tegorocznym Kongresie EPA (27. Europejski Kongres Psychiatrii), który odbędzie w Polsce się w dniach 6-9 kwietnia 2019 r. w Warszawskim Centrum Expo XXI. W wydarzeniu weźmie udział Dyrektor Generalny dr Jörg-Thomas Dierks oraz pracownicy firmy Neuraxpharm. Będą oni nie tylko uczestnikami, ale także gospodarzami niektórych spotkań.  

W następstwie procesu rebrandingu, który miał miejsce w 2018 r., firma Neuraxpharm poszerza swoje kompetencje, jak i perspektywę bycia firmą farmaceutyczną, która specjalizuje się w lekach na zaburzenia OUN w całej Europie. Firma Neuraxpharm może podzielić się swoją dogłębną znajomością różnych rynków, na których działa od ponad 30 lat. To czyni ją wiarygodnym partnerem dla pracowników służby zdrowia.

Obecnie firma Neuraxpharm prowadzi działalność bezpośrednią w dziewięciu krajach europejskich. Nowo otwarty oddział Neuraxpharm Polska współgra ze strategią rozwoju firmy polegającą na umacnianiu jej pozycji jako lidera w branży produktów na OUN w Europie i zapewnia bezpośredni dostęp do rynków Europy Środkowo-Wschodniej z własnymi siłami sprzedaży. W wyniku ekspansji na rynek Europy Neuraxpharm po raz pierwszy weźmie udział w prestiżowym Europejskim Kongresie Psychiatrii. 

 

Dr Jörg-Thomas Dierks, Dyrektor Generalny firmy Neuraxpharm, który sam jest lekarzem, udzielił następującego komentarza: „Z niecierpliwością czekamy na wzięcie udziału w Europejskim Kongresie Psychiatrii EPA. To doniosłe wydarzenie o szczególnym znaczeniu dla firm, które skupiają się na zaburzeniach OUN i dążą do ochrony zdrowia psychicznego.  Nowo rozpoczęta działalność w Polsce wspiera nasze zaangażowanie w zapewnienie zróżnicowanych i przystępnych cenowo produktów na rynkach europejskich. Tegoroczny Europejski Kongres Psychiatrii EPA odbywa się w Warszawie, a to z kolei umożliwia nam nawiązanie kontaktów z międzynarodowym i lokalnym środowiskiem medycznym w tym regionie”.

Firma Neuraxpharm oferuje i bezustannie opracowuje szeroki zakres leków na depresję, psychozę i schizofrenię, padaczkę oraz choroby Parkinsona i Alzheimera.

27. Europejski Kongres Psychiatrii jest jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Europejskie Towarzystwo Psychiatryczne (EPA), które zostało założone w 1983 roku. Misją Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego jest poprawa opieki psychiatrycznej i ochrona zdrowia psychicznego w całej Europie. Jego członkowie działają aż w 88 krajach, a w jego skład wchodzą 43 Krajowe Towarzystwa Psychiatryczne, reprezentowane przez ponad 80 000 psychiatrów w Europie. Kongres w 2019 umożliwi dyskusje i fora edukacyjne, na których omawianych będzie wiele tematów z zakresu psychiatrii, psychologii, prac socjalnych i badań klinicznych.

Zespół firmy Neuraxpharm będzie prowadził stoisko na kongresie #EPA2019 w dniach od 6 do 9 kwietnia 2019 r. w Warszawskim Centrum Expo XXI. Aby umówić się na spotkanie lub wywiad z zespołem, prosimy o kontakt pod adresem neuraxpharm@optimumcomms.com / jpont@neuraxpharm.com.

Więcej informacji na temat firmy Neuraxpharm można uzyskać na stronie internetowej www.neuraxpharm.com.

 

Zapytania mediów

Maja Makowska

First Public Relations

Tel.: +48 502 502 431

E-mail: maja.makowska@firstpr.pl

 

Neuraxpharm — firma farmaceutyczna specjalizująca się w produktach na zaburzenia OUN w Europie

Neuraxpharm to wiodąca europejska firma farmaceutyczna, która specjalizuje się w oferowaniu produktów do leczenia zaburzeń Ośrodkowego Układu Nerwowego. Firma prowadzi działalność bezpośrednią w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Wspierana przez fundusze zarządzane przez Apax Partners, firma Neuraxpharm wyjątkowo dobrze rozumie rynek produktów na zaburzenia OUN, który został zbudowany w ostatnich 30 latach.

Neuraxpharm opracowuje i wprowadza na rynek w Europie markowe i generyczne leki na zaburzenia układu nerwowego, a także produkty parafarmaceutyczne, np. nutraceutyki i probiotyki, oferując szeroką gamę skutecznych, zróżnicowanych oraz niedrogich produktów. 

Firma Neuraxpharm sprzedaje swoje produkty w ponad 50 krajach, dodatkowo zajmuje się produkcją gotowych postaci farmaceutycznych i aktywnych składników farmaceutycznych w zakładach produkcyjnych w Hiszpanii.

www.neuraxpharm.com

Informacje o Europejskim Towarzystwie Psychiatrycznym (EPA)

Europejskie Towarzystwo Psychiatryczne (EPA) zostało założone w 1983 roku. Jest to główna organizacja zajmująca się dziedziną psychiatrii w Europie. Członkowie EPA działają aż w 88 krajach, a w jego skład wchodzą 43 Krajowe Towarzystwa Psychiatryczne, reprezentowane przez ponad 80 000 europejskich psychiatrów. Misją EPA jest poprawa opieki psychiatrycznej i ochrona zdrowia psychicznego w Europie.

Członkowie EPA to czołowi eksperci w wielu dziedzinach. Działalność EPA skupia się na zagadnieniach z zakresu psychiatrii w środowiskach akademickich, badawczych i aktywnych zawodowo na wszystkich etapach rozwoju kariery. Jej członkowie przyczyniają się do rozwoju organizacji oraz psychiatrii w Europie. Każdy z nich ma możliwość udziału w bieżących projektach i kształtowania przyszłości i polityki EPA. Tegoroczny Europejski Kongres Psychiatrii odbywa się pod hasłem: Psychiatry in Transition – Towards New Models, Goals and Challenges (z ang. Psychiatria w czasach transformacji – nowe modele, cele i wyzwania).

https://epa-congress.org/2019

PODOBNE INFORMACJE