Przejdź do treści
NEURAXPHARM GROUP

Firma Neuraxpharm umacnia swoją obecność w Polsce

Europejska firma Neuraxpharm specjalizująca się w leczeniu chorób i zaburzeń OUN nabywa portfolio produktów na OUN od firmy Glenmark Pharmaceuticals Ltd wraz z ich znaczącym i uznanym zespołem  promocyjnym w Polsce.​​​​​​​

Publication date: wt., 02/25/2020 - 14:30 - Press release

Neuraxpharm powołuje Jacka Sawickiego na stanowisko Dyrektora Generalnego Neuraxpharm Polska.

[25 lutego 2020 r.]

Neuraxpharm Group, wiodąca europejska firma farmaceutyczna specjalizująca się w leczeniu zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego (OUN), ogłasza dziś przejęcie działu OUN firmy Glenmark w Polsce. Ten krok ma na celu dalsze wzmocnienie pozycji Neuraxpharm w tym regionie.

Po dokonaniu transakcji, zespół  promocyjny firmy Glenmark w Polsce dołączy do istniejącego działu sprzedaży i marketingu oddziału Neuraxpharm Polska by stać  się silnym graczem na rynku produktów na OUN w Polsce, z szerokim dostępem do specjalistów w dziedzinie psychiatrii i neurologii oraz farmaceutów. W ramach tej umowy Jacek Sawicki, który był Dyrektorem Krajowym firmy Glenmark Poland od 2017 r.,  dołączy od 1 kwietnia do Neuraxpharm jako Dyrektor Generalny na Polskę, raportując do dr Olafa Krampe, Dyrektora Regionalnego Europy Centralnej. Jacek Sawicki ma rozległe doświadczenie, jeśli chodzi o rynek produktów na OUN, pracując przez osiem lat w międzynarodowej firmie biofarmaceutycznej UCB Pharma, a następnie piastując stanowisko Dyrektora Działu obszaru OUN w firmie Teva.

Uznane portfolio 20 opatentowanych produktów na OUN firmy Glenmark obejmuje zarówno leki na receptę, jak i parafarmaceutyki. Leki generyczne takie jak Cital® i Lamotrix® to główne produkty, które stanowią istotne marki w poszczególnych segmentach. Polska, z dominującym udziałem w rynku w odniesieniu do markowych leków generycznych, ma najwyższy wskaźnik penetracji w Europie.  Głównym parafarmaceutykiem jest Revitanerw®, suplement diety stosowany w celu regeneracji i odżywienia komórek nerwowych.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione. 

Dr Jörg-Thomas Dierks, Dyrektor Generalny grupy  Neuraxpharm udzielił następującego komentarza: „Po inauguracji nowego oddziału Neuraxpharm Polska w ubiegłym roku z przyjemnością uzupełniamy naszą ofertę leków na OUN w tym regionie o portfolio firmy Glenmark. Czekamy na dołączenie  Jacka Sawickiego wraz z jego znakomitym  zespołem promocyjnym. Pracujemy nad umocnieniem naszej obecności w Polsce i wzmocnieniem naszej pozycji jako znaczącego gracza, jeśli chodzi o sprzedaż produktów na OUN w Europie. To przejęcie jest okazją nie tylko do powiększenia naszego portfolio na OUN w Polsce, ale także do dalszego zwiększania naszej siły handlowej i rozwoju w segmencie produktów parafarmaceutycznych”.

Neuraxpharm Polska to oddział firmy działający w regionie Europy Centralnej na czele z kierującym tym Regionem oraz będącym jednocześnie Dyrektorem Generalnym oddziału Neuraxpharm w Niemczech dr Olafem Krampe. W 2014 r. firma Neuraxpharm rozpoczęła dystrybucję swoich produktów w Polsce, a w kwietniu 2019 r. oficjalnie otwarto oddział Neuraxpharm Polska. Od tego czasu Neuraxpharm umacnia swoją pozycję jako firmy specjalizującej się w produktach na OUN, oferując nutraceutyki, standardowe leki generyczne oraz leki z wartością dodaną. Dzisiejsze ogłoszenie potwierdza strategię firmy polegającą na oferowaniu pacjentom i środowisku medycznemu szerokiej gamy produktów na OUN w Polsce,  kraju, który jest siódmym największym rynkiem europejskim, z wartością obrotów ponad 900 milionów EUR (1) 

Firma Neuraxpharm wciąż inwestuje w projekty badawcze, opracowując zróżnicowane i złożone produkty na OUN, które zostaną wprowadzone na rynek Polski i innych krajów, gdzie prowadzi ona swoją działalność. Przejęcie Glenmark jest następstwem szybkiego rozwoju firmy Neuraxpharm w Europie w ostatnim roku: jej ekspansji na rynek Europy Wschodniej,  a także poprzez przejęcia w Szwajcarii i Austrii  oraz uruchomienie nowych oddziałów w Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii. Ponadto firma wprowadziła nowe produkty, m.in. probiotyki , wzmocniła swoją pozycję w zakresie markowych produktów parafarmaceutycznych i weszła na rynek produktów zawierających kannabidiol (CBD).

(1) Źródło: IQVIA

 

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

 

First PR

Maja Makowska

Tel.: +48 502 502 431

E-mail: maja.makowska@firstpr.pl

 

O Neuraxpharm – firma specjalizująca się w produktach na OUN w Europie

Firma Neuraxpharm to wiodąca firma farmaceutyczna specjalizująca się w leczeniu zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego (OUN), bezpośrednio obecna w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Czechach, Polsce, Austrii, Szwajcarii, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech i Portugalii. Firma Neuraxpharm wspierana przez fundusze zarządzane przez Apax Partners, posiada unikalne   zrozumienie rynku leków na OUN, budowane przez 30 lat.

Skupiając się na chorobach i zaburzeniach OUN, Neuraxpharm opracowuje i sprzedaje leki z wartością dodaną, standardowe leki generyczne i parafarmaceutyki, m.in. probiotyki i inne nutraceutyki, nieustannie dążąc do zapewnienia szerokiej gamy skutecznych i przystępnych cenowo produktów wysokiej jakości do leczenia zaburzeń OUN w Europie.

Firma Neuraxpharm, obecna ze swoimi produktami w ponad 50 krajach, wytwarza również produkty farmaceutyczne i  substancje aktywne we własnych zakładach produkcyjnych w Hiszpanii: Lesvi i Inke.  

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Neuraxpharm, zapraszamy na stronę: https://www.neuraxpharm.com

 

O Glenmark 

Glenmark Pharmaceuticals Ltd. (GPL) to globalna, badawcza firma farmaceutyczna obecna na rynku leków generycznych, specjalistycznych i OTC, prowadząca działalność w ponad 50 krajach. Kluczowymi obszarami terapeutycznymi firmy Glenmark na świecie są: układ oddechowy, dermatologia i onkologia. Jest zaliczana do 80 najbardziej znaczących firm farmaceutycznych i biotechnologicznych na świecie pod względem przychodów (rankingi SCRIP 100 opublikowane w 2019 roku).

Aby uzyskać więcej informacji o Glenmark, prosimy odwiedź stronę: https://www.glenmarkpharma.com/